Ağustos 04, 2013

Yağmur Sonrası - Sarah Jio


''Ya siz, araya zaman, mekan, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz ?''

 Mart Menekşeleri'nin hemen ardından okumakla iyi mi ettim yoksa kötü mü inanın bilmiyorum. Başlamadan önce dedim ki kendime ''Acaba aynı yazarın diğer kitabını da hemen şimdi okursam sıkılır mıyım ?'' Sıkılmak ne demek ya bitmesin diye ne yapacağımı şaşırdım azizim. Yine yaşanan aşklar, arkadaşlıklar, her şey büyüledi beni. Bu kitabından sonra da karar verdim ki Sarah Jio artık benim favori yazarlarım arasında. Hatta Kristin'in yeri sallanıyor.

 Şimdi konuya gelirsek. Kahramanımız Anne... Çok sevdiği, yıllarca beraber büyüdüğü arkadaşı Kitty, Güney Pasifik'e savaşa hemşire olarak gitmeye karar verince onu yalnız bırakamaz ve nişanlısı Gerard'ı bile arkasında bırakarak savaş alanına gider. Diğerleri gibi adaya anında uyum sağlayamasa da Westry ile tanıştıktan sonra, keşfettikleri bungalov ile her şey değişir. Evet diyorsunuz ki bir aşk öyküsü işte. Biliyorum çünkü arka kapağını ilk okuduğum zaman ben de böyle düşünmüştüm. Ama okudukça gerçek aşkın zamana, mekana, kişilere yenik düşmediğini gördükçe anlıyorsunuz asıl güzelliği. Şu an bir başka kitabı çıksa hiç düşünmeden okuyacağım bir yazar artık Sarah Jio. Hala okumadıysanız hemen şimdi gidin, alın, okuyun ve okutun derim :)

 Tanıtım videosunu da izlemenizi öneririm :)


Bu arada yine şarkılar şahaneydi. Dinlemenizi tavsiye ederim..


Bunlar sadece birkaçı. Keyifli dinlemeler :)

                                                                      -Zeze
                                         


4 yorum:

 1. Merhabalar :)
  Bu kitabı da "Mart Menekşeleri"ni de okudum. Sarah Jio artık benim de favorilerim arasında. Sanırım Amerika'da iki kitabı daha varmış yazarın, umarım bir an evvel Türkiye'ye de gelir :)
  Ben de yazar gibi 30'lu ve 40'lı yılları severim. Onun eski dönemlere tutkusu ve kitaplarında verdiği detaylar çok hoşuma gidiyor. Renkli ve farklı farklı karakterler yaratmada da oldukça başarılı, son derece zevkle okunuyor.
  Ben tatilde "Senden Önce Ben" ve "Vintage Bir Aşk"ı bitirdim. "Senden Önce Ben"i gerçekten çok beğendim. Neşeyle kalın!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhabaa :)
   Benim de eski zamanlara olan tutkum çok büyüktür. Gerek Türk gerek yabancı tarihlerde. Şarkıları,aşkları,tarihleri hep araştırmaya itmiştir beni. Sarah Jio'da bana kesinlikle çok yakın bulduğum bir yazar oldu. Dediğiniz gibi çevrilmemiş iki kitabını da sabırsızlıkla bekliyorum.
   Senden Önce Ben kitabını çok övüyor herkes. Kendi listem bittiğinde onu da ekleyeceğim. Vintage Bir Aşk'ı duymamıştım ama onu da araştıracağım.
   Bol keyifler :)

   Sil
 2. kesinlikle benim de favori yazarım oldu, ne yazarsa hemen alır okurum. ben de okuyunca müzikleri araştırıp aşık olmuştum. blogda da resimleri paylaşarak kitabı yorumlamıştım :)
  sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşık olunmayacak gibi değil ki..
   Baktım ama blogunuza ulasamadım ben ?

   Sil

Senin de bu konu hakkında bir yorumun var mı ? Haydi paylaş benimle :)